Vyhoďte mě! Nebo radši ne?

Projekt Fire Me! svéráznou a přesvědčivou formou upozorňuje na jedno z největších rizik sociálních sítí, které jejich uživatelé podceňují. Stěžovat si na svého zaměstnavatele nebo se veřejně svěřovat se nevyplácí.

Nehezká slovíčka o svém chlebodárci by si zaměstnanci na sociálních sítích měli odpustit. Tedy alespoň pokud nechtějí přijít o práci. Firmy totiž věnují čím dál tím větší pozornost sledování projevů lidí, které platí. Nezajímají je jen negativní vyjádření o pracovních podmínkách nebo atmosféře na pracovišti, ale cokoliv, co manažeři uznají za hodné pozornosti. Tedy téměř cokoliv.

Businesswoma-holding-fired-sign-board

“Všichni jsme se nejspíš setkali s příběhy lidí, jejichž manželství se rozpadlo kvůli facebookovému statusu nebo kteří přišli o místo kvůli tweetu,” řekl deníku Wall Street Journal jeden z autorů služby Elco Helder. “Chceme vysledovat a analyzovat ten druh výstupů na sociáloních sítích, který tyto příběhy spouští.”

Jak upozorňuje odborný server TechCrunch, sám projekt FireMe! ještě nikoho místo nebo vztah nestál, ačkoliv si to mnoho z desítek tisíc návštěvníků jeho stránek myslí.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s