Znásilnění v uniformě: Velká armádní sexuální epidemie

Každá druhá žena v amerických jednotkách nasazených v Iráku a Afghánistánu se stala cílem sexuálního násilí ze strany svých kolegů ve zbrani. Každoročně dojde v armádě USA k 19 000 znásilnění.

Žena, která se rozhodla sloužit v armádě Spojených států může počítat s tím, že bude 180krát pravděpodobněji znásilněná vlastními kolegy než zabita nepřítelem. Oběti pohlavního násilí se propadají do sestupné spirály. Odcházejí z armády, propadají alkoholu a drogám.

“Znásilnění mě svléklo z kůže,” říká jedna z obětí, která dnes žije v osamělých lesích v karavanu.

girl_rape

Podle bývalého ministra obrany USA Leona Panetty je ve skutečnosti počet sexuálně zneužitých žen v armádě daleko vyšší než udávaných 19 000.

“Jak bych mohla ohlásit, že jsem byla znásilněna, když osoba, které jsem to měla hlásit, byla ten, kdo mě znásilnil,” řekla Virginia Mesicková, jedna z 62 žen, znásilněných mezi lety 2009 a 2012 na výcvikové základně Lackland Airforce Base.

Ministerstvo obrany se rozhodlo vytvořit speciální jednotku, které se znásilněné vojačky (VIDEO) budou moct svěřit. To samo o sobě ale počet znásilnění v armádě nesníží. Snad by bylo na místě zamyslet se nad tím, jestli armáda je pro ženu to pravé místo, ale něco takového si v genderově hyperkorektní obamovské Americe nesmí ani vyslovit.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s