Říkali mu Vlkodlak. Muž, podle kterého vznikl Hannibal Lecter

Zneužil a zabil víc než sto dětí po celých Spojených státech. Trvalo čtyřicet let, než Alberta Fishe dostihla spravedlnost a poslala ho na elektrické křeslo.

Fish se narodil do rodiny s bohatou historií psychických úchylek a většinu dětství strávil v sirotčinci.  Hned první milenec homosexuálního Alberta naučil pít moč, pojídat výkaly a trávit víkendy špehováním mužů ve veřejných lázních. Ačkoliv se oženil a zplodil šest dětí, nepřestal navštěvovat homosexuální nevěstince. Kromě toho byl posedlý sebepoškozováním: bičoval se kusem látky plným hřebíků, zabodával do sebe desítky jehel, fascinovala ho představa uřezávání penisu.

Albert-Fish_1

Ačkoliv ho policie několikrát zatkla, nikdy nebyl obviněn a mohl dál unášet a zabíjet děti. Počet jeho obětí není přesně známý, ale s jistotou přesahuje stovku. Mohlo jich ale být až 400. Do vězení ho dostal až dopis, který poslal rodičům jedné ze svých obětí, Grace Buddové. Popsal v něm, že hýždě jejich dcery byly chutné a maso vagíny pružné, nicméně mohou být klidní – neznásilnil ji. “Vaše dcera zemřela jako panna,” stojí na konci dopisu.

Po zatčení se v rámci svého doznání vůbec projevil jako velký gurmán (VIDEO), takže protokoly připomínají nejvíc ze všeho kuchařku Jiřího Babici. Vydavatel se pro ni ovšem nenašel.

Právě podle Alberta Fishe modeloval herec Anthony Hopkins svou postavu doktora Hannibala Lectera z oceňovaného filmu Mlčení jehňátek. Získal za ni Oscara, přestože se na plátně objeví jen na 16 minut. Za kratší dobu nikdo Oscara nezískal. Fascinace zlem opět zvítězila.

Advertisements

One thought on “Říkali mu Vlkodlak. Muž, podle kterého vznikl Hannibal Lecter

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s