Antiznásilňovací podprsenka: Bezpečnost pro všechny?

Vlna znásilnění s nejtragičtějšími následky, která zasáhla Indii, vyvolala nutnost hledat okamžité řešení. Mohla by jím být podprsenka, která útočníka zasáhne elektrickým výbojem a sama o napadení informuje policii.

Počet znásilnění s nejtragičtějšími následky v miliardové Indii poslední dobou narůstá do nepřijatelných rozměrů. Některé případy vzbudily vlnu zájmu a nevole, která je pro jednu z nejnadějnějších ekonomik světa přinejmenším nepříjemná.

indie

S tím, že by se v dohledné době podařilo vyvrátit schémata klanového zákonodárství a náboženské zaslepenosti, z nichž podle autoritativních názorů vlna sexuálního násilí pramení, se nedá počítat. Indové musí hledat rychlejší řešení a trojice studentů inženýrství ho možná nalezla.

“Antiznásilňovací podprsenka” je vybavena elektrickým článkem, který útočníka při doteku zasáhne silným paralyzujícím výbojem. Současně vyšle prostřednictvím mobilní sítě GSM nejbližší policejní stanici informaci o tom, že došlo k napadení včetně místa, určeného polohovacím systémem GPS.

Otázkou je, co na takovou podprsenku řekne módní policie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s