Zpívající Frankenstein: Příběh muže, který stvořil Justina Biebera

Patrně už jste narazili na entitu jménem Justin Bieber. Pokud se vám tohle krušné setkání vyhnulo, nečtěte dál a děkujte nebesům – anebo se seznamte s mužem, který dokázal z pubescentního sopranisty stvořit superhvězdu.

Uznávaná milosrdná lež říká, že se Bieber proslavil díky videu, umístěnému na YouTube. Následovat měly milionu lajků a “Bieber fever,” která z pubescentního sopranisty udělala světovou hvězdu. Hvězdu, kterou museli vzít na vědomí i škarohlídi, domnívající se, že to přejde stejně jako neštovice nebo jiná ošklivá nemoc.

justin_bieber_svaly--c580xt457

Jenže to nepřešlo. A za to YouTube nemůže. Za to může jednatřicetiletý Scooter Braun, muž, o kterém bohužel asi ještě uslyšíme.

“Justin Bieber se narodil s vlastnostmi Supermana,” svěřil se Braun časopisu NewYorker. “Umí tančit, umí zpívat a umí hrát na různé nástroje. Sám jsem se s takovými schopnostmi nenarodil.”

Braun postavil svůj úspěch na tom, že protlačuje do světa lidi, kteří dokáží to, co by on sám rád také zvládnul. Je to zajímavý psychologický moment: jako by říkal: “Podívejte se, co dokážete, vy, supermani – já jsem malý a nedokážu to, ale beze mě byste nebyli nic.”

Taková masáž vlastních komplexů nutně vyžaduje, aby úspěch Braunových oveček byl co největší. A daří se mu to. Braun totiž ke štěstí ječícího davu fanynek stižených Bieber fever neposlechl dobrou radu nahrávacího mogula Davida Geffena: “Vypadní z tohohle byznysu.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s