Pěšáci byznysu II: Velká jihočeská konspirace

Při bližším pohledu se skoro zdá, že nekorektní pouliční makléři, před kterými autority stále častěji varují, jsou součástí jihočeského spiknutí proti zbytku země. Na exkurzi po Pražských Budějovicích uvítejme zejména ty konspirativněji založené.

Už dřív byla řeč o zprostředkovateli investic a pojištění, kterého lze na základě různých indicií považovat za model obchodního partnera, se kterým je prozíravé jednat obezřetněji. Při pozornějším pohledu není těžké zjistit, že první z adres, kterou udává, patří nemovitosti v majetku akciové společnosti E – centrum. Předmětem jejího podnikání je kromě realitní činnosti také

činnost organizačních a ekonomických poradců
poradenská činnost v oblasti obchodu
zprostředkovatelská činnost v oblasti obchodu,

tedy právě to, čím se náš modelový zprostředkovatel zabývá. Už to by mohlo zastánce konspirace potěšit, my ostatní budeme i nadále věřit v sílu náhody.

Mamlas1

Adresa, kterou zprostředkovatel uváděl jako kontaktní, působí na první pohled jako typická “virtuální kancelář.” Pohled na propletenec podnikatelských vazeb okolo onoho domu je zcela skutečný. Jednatelka majitele domu Hauer stavební společnost paní Hildegard Anna Hauerová z Mnichova se prostřednictvím svého společníka Vladislava Tomandla snad mínila prosadit na pražském realitním trhu. Místo toho se ocitla uprostřed jihočeských rybníků v zatím ještě vcelku přehledné pavučině vazeb.

Tomandlovo spojení s firmou TSC servis okamžitě odhalí, jak málo stačí, aby se skautská uzlovačka změnila v gordický uzel. V jeho smyčkách lze zahlédnout prakticky celý jihočeský potravinářský průmysl od ryb až po dobytčata.

V této změti se skrývá také akciová společnost První hotelová, sídlící v Klausově ulici v Praze. Tento graf připomínající abstraktní dílo dokazuje, že stačí trojí prolnutí obchodních zájmů, abychom se ocitli zpátky v prostředí společností, jejichž makléři nabízejí právě takové služby, jako náš modelový zprostředkovatel.

Konspirátoři si zakryjí oči: i on zahájil svou dráhu podnikatele… ano, tam dole. Nebýt skutečnosti, že se stále víc lidí dostává do problémů kvůli nekalým obchodním praktikám, měli bychom před sebou příběh, kterému by se dalo jen těžko uvěřit. Občasnou neuvěřitelnost strohých fakt jen podtrhuje ještě jedna zajímavost.

Vzhledem k tom jak často si zprostředkovatelé hledají zákazníky na sociálních sítích je volba adresy v těsné blízkosti vinotéky U Milence a milenky přízračná až k nesnesení.

One thought on “Pěšáci byznysu II: Velká jihočeská konspirace

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s