Hitlerova ochutnavačka: Po pádu Berlína litovala, že nezemřela včas

Margot Woelková strávila dva a půl roku jako ochutnavačka jídla Adolfa Hitlera. Diktátor měl strach, že se ho někdo pokusí otrávit; nepřátel si nadělal dost. Mlčela sedm desetiletí, své tajemství držela v tajnosti až do svých pětadevadesáti let. Teď promluvila.

“Hitler byl přísný vegetarián a jídla byla vynikající, lepší než cokoliv, co jste si dokázali představit,” řekla Woelková zpravodajce agentury AP. Patřila mezi patnáct mladých žen, jejichž úkolem bylo nasazovat svůj život za stále podezřívavějšího Vůdce. Ten byl přesvědčený o tom, že se ho především Britové pokusí zabít jedem.

Hitlerovi bylo nakonec souzeno zemřít vlastní rukou v pochmurných podzemních prostorách berlínského krytu. Woelková popsala, jak skličující bylo den po dni zasedat k jídlu s vědomím, že právě tohle může být to poslední. Je jediná z patnácti dívek, které přežily Třetí říši. Jejích čtrnáct kolegyň postříleli zdivočelí sovětští vojáci. Ona sama zůstala naživu, ačkoliv si občas přála, aby už byla mrtvá.

Rape-German-women-world-war-two-soviet-Russian-soldiers-1945-003

Nikdo ze sovětských vojáků nebo důstojníků nebyl za zločiny proti lidskosti a válečné zločiny, kterých se v letech 1939 až 1945 Rudá armáda dopustila, stíhán. Místo toho sovětští vojenští prokurátoři bez uzardění zasedli mezi soudci Norimberského tribunálu.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s