E-cigareta: Hledání sexy tváře pro něco bez přitažlivosti

Malá společnost NJOY přišla na trh s elektronickou cigaretou, která bude tak sexy, jak cigarety bývaly v době, kdy byl tváří chesterfieldek Ronald Reagan a symbolem jedné generace se stal James Dean se žvárem v koutku posměšně stažených úst.

Cesta k mužským symbolům byla pro cigaretu mimochodem dost trnitá. Cigarety Marlboro přišly v roce 1924 na trh se sloganem “Mild as May” a trvalo jim třicet let než přestaly být považované za dámskou značku. Druhou světovou válku Amerika vyhrála s Lucky Strike – s marlbory projela Vietnam a popularitě značky neprospěla ani smrt prvního Marlboro Mana na rakovinu plic. To už je osud cigarety. Má to těžké.

ecigs130506_250

Zejména od roku 1952, kdy se v časopisu Reader´s Digest objevil první z mnoha článků na téma škodlivosti kouření. Jako první reagovala značka Kent a nabídla cigarety s šetrným filtrem Micronite. Ten omezil množství škodlivin, ale obsahoval azbest, což pro zdraví také není nejvhodnější.

Teď stojí firmy vyrábějící elektronické cigarety před titánským úkolem z oblasti marketingu. Jak to udělat, aby se člověk mohl cítit jako James Dean a přitom žužlat papundeklový náhubek tyčinky ukončené červenou žárovčičkou?

Zatím e cigarety zrovna dobrou image nemají. “Buď si jdi ven zapálit normální cigáro nebo se na tohleto vyser,” řekl prý Liam Gallagher z kapely Oasis bubeníkovi Muse.

Advertisements

One thought on “E-cigareta: Hledání sexy tváře pro něco bez přitažlivosti

  1. Po 25 DOBRÝCH letech s tabákem a cigaretami Start, jsem jaksi pochopil, že tělo už má jiný názor než já a chtěl jsem mu ulevit elektronickou cigaretou. Teď nekouřím nic protože elektronická cigareta nenahradí ten pocit, že vám chybí kus osobnosti (všechny rituály atd…) a abstinenční příznaky chybějícího nikotinu a celkově tabáku jsou proti této ztrátě zanedbatelné.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s