Jak homosexuální ekonom napáchal víc škody než všichni módní návrháři dohromady

Keynesiánství, modla sociálně a socialisticky orientovaných ekonomů i politiků, je nefunkční. Jeho duchovní otec John Maynard Keyes byl bezdětný gay, který si nikdy nemusel osvojovat základní znalost fungování rodinných financí a plánovat jak vyjít s penězi.

Keyesovy líbivé ekonomické teorie si našly zapálené posluchačstvo mezi těmi politiky, kteří sami vzešli z bohatých kruhů a do štítu si vetkli boj za lepší život pro “obyčejného člověka,” aniž by kromě volební kampaně tento živočišný druh vůbec spatřili na vlastní oči. Tento druh kariérních politiků o sobě rád říká, že provádí sociální politiku. Ve skutečnosti jde o sociální experiment.

Představa státu jako dojné krávy s tolika cecky, kolik je obyvatel, se prosadila nejprve v USA díky Franklinu D. Rooseveltovi a po 2. světové válce se rozšířila po celém světě.

119836-top_foto2-qd25y

Keyes se nemusel starat o budoucí generace. Subvence a půjčky dokázaly přemoct velkou ekonomickou krizi třicátých let, tvrdí keynesiáni. Ve skutečnosti ekonomiku Spojených států nastartovala válka. Přesto jsme dodnes svědky toho, jak zadlužený stát vyzývá svoje občany, aby proti zadlužení bojovali tím, že se budou ještě více zadlužovat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s