Hindenburg: Před 76 lety plameny strávily sen o vzduchoplavbě

Bylo 6. května 1937. Německá vzducholoď Hindenburg se chstala k rutinnímu manévru. Potom se nad americkým Lakehurstem rozpoutalo ohnivé peklo. Vzduchoplavba našla svůj Titanic, spektakulární tragédii, která otřásla vírou lidstva v jeho schopnost popřít přírodní zákony.

Titanic vzdušného moře hrál ve druhé polovině nevděčnou roli propagačního nástroje, hlásajícího pochybnou slávu Třetí říše. Šestý květnový den roku 1937 sen skončil. V hořících troskách Hindenburgu našlo smrt 36 z 98 lidí, které měla vzducholoď v okamžiku osudného manévru na palubě.

BOOM

Příčina hrůzyplného představení dodnes není přesně známá; spekulace sahají od atentátu po závadu. Faktem zůstává, že po katastrofách amerických vojenských vzducholodí bylo neštěstí v Lakehurstu posledním hřebíkem do rakve snu o vzduchoplavbě. Nadále se mělo už jen létat.

Přispěla k tomu i pozornost, kterou celé události věnovala média. Ta se na sklonku třicátých let minulého století naučila používat zuby, které jim narostly – a tak se do hořícího symbolu Třetí říše s chutí zakousla  (VIDEO).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s