Dočista: Abstinentský marketing je snad až příliš střízlivý

Barman, který si pochvaluje, jak skvělé je stát za barem střízlivý. Muž, který zjistil, že bez plného nosu kokainu je život čas od času taky strhující mela. Žena, kterou ani znásilnění nepřimělo opít se. Reklama na střízlivost je občas tak účinná, že by si z toho člověk nejradši dal panáka.

Každý barman vám řekne, že stát za pultem opilý je vrcholně neprofesionální. Od půldruhé promile alkoholu v krvi se takové proklamace stávají stále vřelejšími a nakonec mezi oběma stranami baru vzniká pevné pouto. Výjimek není mnoho. Jednou z nich je barman, který se v práci neopil už dvacet let a nemůže si to vynachválit. Amerika je země neomezených možností, na druhou stranu střízlivý barman může na podnapilé hosty působit poněkud pochmurně.

shutterstock_101611522

Chvályhodný příběh anglického mladíka, který přestal brát kokain, je výchovný a poučný. Na druhou stranu je z jeho vyprávění patrný jistý smutek nad tím, že veselé časy s nosem vypleněným jedním z hlavních latinskoamerických vývozních artikl jsou v tahu. Vysloveně smutný je příběh znásilněné mladé ženy, která se s traumatem dokáže vyrovnat bez alkoholu nebo jakýchkoliv jiných návykových látek. Paradoxní je, že pokud by tato žena byla v době toho zlého, co ji postihlo, byla přiměřeně opilá, znásilnění by se patrně změnilo na zážitek, kterým se sice není třeba chlubit, ale který tak nějak patří k veselému předmanželskému životu.

K tažení za všeobecnou střízlivost se připojili dokonce i ochránci zvířat. Jak se to projeví na zálibě ohrožených pand v nakvašeném bambusu zatím není známo, ale lze předpokládat, že mejdan skončil.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s