Obludárium: Vedle hnusáka je každá žena krasavice, co víc si přát

Podíváte se do zrcadla a spatříte v něm něco, co znova vidět nechcete. Stačí, že se vám o tom hnusu bude zdát. Pak vám konečně dojde, že hledíte do své vlastní tváře a v jediném okamžiku zjistíte, jak těžké je zůstat mužem i když čelíte katastrofě. Ale to nic, pokud jste sdostatek šeredný, máte aspoň pěknou ženu. 

Římský císař Claudius (panoval v letech 41 až 54) měl do ideálu antické krásy velmi daleko. Nadměrně velká hlava sebou poškubávala na hubeném krku, kulhal, koktal a z koutku úst mu často vytékaly sliny. Mezi muže ho uvedli o půlnoci, aby veřejnosti nemuseli ukazovat ne zcela vyvedený výhonek panovnického rodu. Přesto nakonec usedl na trůn – a nevedl si na něm vůbec špatně. Na ženy ovšem neměl štěstí. Císařovna Messalina byla i ve zkaženém Římě považována za zpustlou. V soutěži s nejznámější římskou prostitutkou zvládla během jedné noci potěšit víc milenců než profesionálka – prý pětadvacet. Excesy pověstné krásky a nymfomanky skončily její popravou. Claudius se oženil znovu s ještě mladší Agrippinou, vyhlášenou kráskou. Ta ho nakonec zprovodila ze světa otrávenými houbami a těšila se ze svých milenců až do dne, kdy jí její roztomilý synek Nero nařídil spáchat sebevraždu.

bordel2

Ostatně moc a peníze byly vždycky ukrutně sexy. Nacistický ministr propagandy Josef Goebbels byl malý a útlý, jednu nohu měl kratší, a přesto měl úspěch u hereckých hvězd té doby, mezi nimiž se rád pohyboval a okouzloval je šarmem, který mu nechyběl. Jednou z jeho milenek byla i česká hvězda Lída Baarová. Kulhavý mistr propagandy se kvůli ní téměř rozvedl s manželkou Magdou, s níž měl šest dětí. Zasahovat musel Hitler. Goebbels na konci války i s manželkou spáchal sebevraždu, když předtím otrávili všechny své děti. Baarová se nikdy nezbavila stigmatu té, která byla milenkou válečného zločince.

Herec Klaus Kinski nebo hudebník Rick Ocasek se narodili s tváří, kterou není dobré ukazovat před spaním dětem. Přesto postelí démonického Kinského prošly desítky krasavic, Ocasek se zase oženil s původem českou modelkou Paulinou Porizkovou. Marie Luisa Habsburská, vdova po Napoleonovi, se zamilovala do vojáka, kterému chybělo oko, ruka, noha a kus tváře a proti všem zvyklostem tehdejší doby se za něj provdala. Značné úspěchy u žen prý míval také někdejší medvědovitý sovětský potentát Leonid Brežněv, ačkoliv není jisté nakolik za jeho úspěšné milostné výboje mohla stranická disciplína.

painting-of-the-kiss

Jestli vás tedy při pohledu do zrcadla napadá, že je čas na důkladnou plastiku, zapomeňte na ni. Nevzhlednost je vlastně docela sexy a plastická chirurgie se nemusí vždycky vyplatit. Vzpomeňme příkladu Michaela Jacksona.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s