Šílení: Udržují lidstvo v chodu stresem vykrmení geniální paranoici?

Stres, známý jako jeden nejvýznamnějších faktorů, které modernímu člověku ukracují život, je v přiměřeně malých dávkách léčivý skoro jako jako lurdské prameny. Racionálně myslící lidé, kteří se snaží zjistit, kolik je jedno přiměřeně málo, ubíjí stres z neúspěchu. Přežijí jen ti nejracionálnější chladné mozky.

Lidé, jejichž rozumové schopnosti se vyznačují schopností kombinačního a analytického myšlení, které doplňuje zvýšená vnímavost e detailu i emoci, často dokáží odstínit myšlenkové stereotypy. Jejich závěry bývají zdánlivě nečekané a vysoce přesné. To ukázalo například pátrání po pachatelích nedávného vražedného útoku na účastníky maratonu v americkém Bostonu.

psycho-reloaded

Odvrácenou stranu pozoruhodných rozumových výkonů představuje snížená schopnost usměrit a omezit svoje pátravé a podezíravé myšlenky, což často končí setrvalým stavem ne nepodobným stihomamu. Spojené státy jsou líhní výjimečně nadaných a současně limitovaných mozků s velkým M. Už víc než půl století není tajemstvím, že Spojené státy pohání vpřed paranoia neuchopitelného souboru tajemných poradců.

Ti se v kuloárech vyvinou z běžného druhu průměrného, zprůměrovaného a vůbec prostředního nosiče vody na politický mlýn. Stačí je vystavovat stresu a doufat, že náhoda stvoří velice jednostranného génia.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s