Debata na úrovni: Proč je znásilnění etičtější než laktace

Obrázky kojících matek Facebook z profilů svých uživatelů, uživatelek a uživatelčat tvrdošíjně odstraňuje. Videa, zobrazující až příliš skutečné hromadné znásilnění tolik nevadí. Zdá se, že měřítkem etičnosti i pokrytectví se stal počet palců zdvižených nahoru – a možná je to tak dobře.

Vypadá to, že nejnovějším trendem sociálních sítí je sexuální násilí ve své nejotřesnější podobě. Záznam hromadného znásilnění dvanáctileté dívky vzbudil mezi aktivistickými skupinami z ne zcela jasných důvodů větší pobouření než jiné obdobné případy.

kakopoihsh-gynaikwn

Znásilnění si asi s podmínkami užívání Facebooku rozumí lépe než už zmíněné kojení; svým způsobem je to pochopitelné. Obrázky kojení mohou někomu připadat opravdu nechutné a jinému půvabné. Znásilnění nepřipadá půvabné nikomu. Video zveřejněné na sociální síti je navíc důkaz, který může násilníky dostat tam, kam patří.

Obviňovat Facebook z pokrytectví je velmi snadný způsob, jak se zviditelnit a získat publicitu například pro ženy po masektomii. Navíc žijeme v době posedlé uzdravováním ekonomiky a sexuální reality show na sociálních sítích by mohly být dobrý lék například na klesající zájem o prostituci. Nezní to právě dobře, ale pěkný není ani pohled na statistiku, podle které dojde jen ve Spojených státech ke znásilnění každé dvě minuty. A je na místě dodat, že nic hezkého není ani na tomto druhu debaty.

sexinfograf

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s