Není to Negr, není to Prase. Justin B. si postavil ponorku

Ve svých osmnácti letech má americký student Justin Beckerman našlápnuto k tomu stát se druhým Alvou Edisonem. V hospodě mu sotva nalejí a přitom už sestrojil samonaváděcí samočinný uklízecí vehikl, domácí kino v náhlavním setu – a nyní se invenční středoškolák pustil do ponorky.

Jednomístný ponorný člun Justina Beckermana něčím připomíná první pokusy šíleně odvážných a osvícensky pošetilých pološílenců, díky kterým se lidstvo ocitlo tam, kde právě je. Beckerman ale nepostavil žádnou Želvu nebo jinou havěť: jeho ponorka nabitá senzory, čipy, kamerami a ovládacími prvky nejvíc ze všeho připomíná Prase nebo Negra.

homemadesub

Nedá se ale tvrdit, že by Beckerman postavil prostě jen další variantu na podmořský skútr. Jeho loď je plnohodnotné ponořující se plavidélko, nikoliv něco, co používají slabihoudi, když si chtějí užít opravdu cool adrenalinovou dovču.

Není těžké si z Beckermana utahovat: zapálení lidé jako on bývají snadný terč. Na druhou stranu tenhle puberťák za tisíc dolarů postavil ponorku, která je plně funkční. A to není zrovna málo. Například Španělé investovali 680 milionů dolarů do projektu ponorky, která se pouze potápí.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s