Ďáblovo moře: Bermudský trojúhelník v konkurenčním prostředí

Kdo chce, může věřit v působení tajuplných a nevysvětlitelných sil, které z některých částí moře vytvářejí nebezpečná a prokletá místa. Asi největším konkurentem Bermudského trojúhelníku by mohlo být pacifické Ďáblovo moře. Kdo chce, může věřit.

Ačkoliv Ďáblovo moře nenajdete na mapách, natáčejí se o něm působivé dokumenty (VIDEO). Člověk ale nemusí být zrovna milovníkem paranormálna, aby mu došlo, že jihozápadní Pacifik není dvakrát přívětivé místo. Vyprávět by o tom mohl třeba americký 38. operační svaz.

devil

Ďábelské moře je pekelné především svými v podstatě zničehonic propukajícími tropickými bouřemi. Tajfuny jsou schopné přichystat více než jen nepříjemnosti i moderním plavidlům; co si potom měli myslet kapitáni pošetilých kocábek, které se na moře vydávaly před věkem železa a páry?

Skoro tři sta metrů dlouhá anglická nákladní loď Derbyshire zůstává nejen největší lodí “královny moří,” která padla za oběť bouři, ale také největší a nejtragičtější obětí Ďábelského moře, které je pekelné – i když za to čert nemůže.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s