105 důkazů: Svět bez McDonald´s je možný

Při poslední kampani, kterou globální výrobce karbanátků McDonald´s oblažil frankofonní bagetožrouty, nebylo na plakátech potřeba zabírat místo logem. McDonald´s prostě počítá se svou světoznámostí, ale světe div se – jsou místa, kde se nedokázal prosadit. Jejich soupis přinesl web FoodBeast.

Bermudy, Ghana, Island… tam všude McDonaldovo rychlé občerstvení nenajdete. Podle dělení světa na bohatý a chudý, které zformuloval sociolog z princetonské univerzity Miguel Centeno, se tyto země řadí k těm druhým. Celkem je na světě 105 zemí, kde se McDonald´s neprosazuje.

mcdonalds-maps

Důvody jsou různé – od čistě ekonomických (obyvatelé nemají na hamburgery s hranolky v prasátkách peníze) až po etické a náboženské (hamburger s hranolky je satanský spratek a Amerika je jeho poskok). Například bolivijský prezident Evo Morales projevil bystrost vlastní všem levicově avantgardním myslitelům a odhalil McDonald´s jako globální značku, jejímž cílem je získat dominanci na světovém trhu s rychlým občerstvením. Kdy mu za tento objev bude udělena Nobelova cena soubor arbitrů této prestižní soutěže zatím neoznámil.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s