Před bojkotem: Kdo ve skutečnosti vyrábí “tradiční značky?”

Aktivisté celého světa se spojili, aby Vladimíra Putina bojkotem ruských výrobků odvrátili od bojkotu toho, čemu exkancléř českého exprezidenta Petr Hájek říká homosexualistická agenda. Problém je v tom, že například odmítnutím vodky Stoličnaja aktivisté Rusko vůbec nezasáhnou. To spíš Litvu, která “tradiční ruský alkohol” ve skutečnosti vyrábí.

Alkohol prodávaný po světě pod značkou Stolichnaya totiž s Ruskem nemá nic společného. Jedná se o “premium,” nikoliv “russian” vodku; Stolichnaya se pálí a distribuuje z Litvy, která součástí ruského impéria není už dobré čtvrtstoletí. Nevšímavé aktivisty, kteří mívají ve zvyku v zájmu toho co považují za dobro přehlížet fakta, na to upozornil server NPR. A tak je to (skoro) se vším.

Tradiční značky. Opravdu?

Tradiční značky. Opravdu?

Pokud by měl někdo v úmyslu bojkotovat například Spojené státy tím, že si přestane kupovat jeden ze symbolů Ameriky, modráky Levi Strauss 501, měl by vědět, že firma poslední dvě továrny v USA zavřela v roce 2004. Honda letos otevřela první automobilku na japonské půdě po padesáti letech – jinak své vozy vyrábí zásadně mimo od surovin odstříhnutých domácích ostrovů.

Kuřáky by mohlo zajímat, že cigarety Gauloises a Gitanes nejsou od roku 2005 o nic francouzštější než dejme tomu… něco co vůbec není francouzské, například soupiska fotbalového klubu Paris Saint Germaine.  Jeden ze symbolů Francie herečka Catherine Deneuveová kvůli tomu chronicky přestává kouřit.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s