Vůdčí prodej: Adolf Hitler prodává Mercedesy i projevy

Z německého Ludwigsburgu to do rakouského Braunau am Inn není příliš daleko. Nadupanější mercedes by tu cestu zvládnul za pár hodin. V prvním místě se nachází filmová škola jejíž studenti použili nejslavnějšího rodáka z místa druhého pro reklamní spot, který nepotěšil vedení automobilky Mercedes-Benz / Daimler. Nebo potěšil?

Tím nejslavnějším rodákem nemůže být míněn nikdo jiný než německý kancléř Adolf Hitler, mimochodem velký milovník vozů Mercedes, zejména pak kabrioletů s motorem typu kompressor. Adolf Hitler, vlastním jménem Schickelgruber, na reklamním trhu táhne stejně dobře jako Steve Jobs. Nic na tom nemění smutný fakt, že jeho životní dráha je lemovaná masovým ničením a dýmem z osvětimských pecí. VIDEO, jehož hlavním hrdinou je malý Áda, si své diváky našlo. Automobilka se proti reklamě nereklamě mírně ohradila – ale jejímu šíření se ani v nejmenším nebrání.

Hitler-Riding-in-his-merc-001

Hitler, jak už bylo řečeno, se dobře prodává. Zde si například můžete zakoupit knihu jeho projevů, v nichž se údajně o Češích vyjadřuje s uznáním. Může se u nás vůbec něco takového prodávat?

A ví o tom bavorský stát, který si z držby autorských práv na Mein Kampf udělal pozoruhodný a vůbec ne nevýnosný kšeft spočívající v používání ochrany demokracie cenzuru připomínajícím obuškem (velmi zajímavý dokukument ke shlédnutí ZDE)?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s