Rukověť dárce orgánů: Jak zhodnotit přebytečnou ledvinu

Některé věci, například zdraví, jsou k nezaplacení, na ty ostatní je tu MasterCard. Ale co když vyschne i ten nejposlednější zdroj hotovosti? Díky tomu, že je tělo plné párových orgánů, nabízí se možnost prodeje nadbytečných ledvin, varlat a dalšího fyziologického materiálu. Docela to sype.

Takovou ledvinu si překupníci v Indii cení na dvacet tisíc dolarů. V Číně byste za ni dostali dvojnásobek, ale pokud máte ledviny opravdu zdravé a čerstvé, je pro vás stejně jako pro Mojžíšovy zástupy zemí zaslíbenou Izrael. Platí 160 tisíc dolarů, což je hezká odměna pro každého vyznavače zdravého životního stylu.  V roce 1999 aukční server eBay zarazil aukci ledviny poté co její vyvolávací cena dosáhla 5,75 milionu dolarů, což jsou dozajista hezké peníze za kus masa, který chuťově beztak za moc nestojí.

ledvina

Nejsou tu ale jen ledviny. Vědci se shodli na tom, že nejméně potřebnou částí lidského těla je slepé střevo. Otázka je kdo by si ho koupil. Kupce by ale patrně našly jiné části lidského těla, především ty důležitější. Pak už stačí vyrazit na trh s orgány.

Na tomto místě je ale třeba poznamenat dvojí: obchod s lidskými orgány nebývá tak docela legální. A ministerstvo zdravotnictví varuje: amputace některých orgánů může být neslučitelná se životem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s