Adolf by měl radost. Hitlerovi se rozhodli vymřít

Žádný z pěti dosud žijících synovců Adolfa Hitlera už děti nezplodí. Přímá pokrevní linie politika, jehož památku v dějinách osvětlují hořící města a zatemňuje dým z komínů krematorií, skončí.

Dva synovci zvěčnělého nejvojvdoba (Peter Raubal and Heiner Hochegger) se narodili jeho nevlastní sestře Angele Hitlerové, otcem tří dalších (Alexander, Louis, and Brian Stuart-Houston) je Adolfův nevlastní bratr Alois Hitler junior. Pětice mužů jako by se rozhodla, že zprovodí ze světa krev, která v sobě možná obsahuje cosi zlého. Zatímco Stuart-Houstonové se v tomto smyslu přímo smluvili, Raubal a Hochegger zůstali bezdětní neorganizovaně.
Adolf Hitler, Kinderbild
Možná se to projevuje určitým eugenickým zaujetím šlechtitelů, kteří tuší, že se cosi nevyvedlo. Eugeniku ostatně právě Hitler povýšil na základ svého sociálního inženýrství. V určitou dobu na tom nebylo nic neobvyklého: mezi zastánce šlechtění člověka patřili například Winston Churchill nebo Teddy Roosevelt. Jen Hitler ovšem projevil na Rakušana nečekaně německou důkladnost.
Možná by měl Hitler z rozhodnutí svých příbuzných vymřít radost. Jeho vztahy k nim totiž neoplývaly velkou vřelostí.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s