Až uslyšíš pípání, slyšíš Tamagoči. Vrátilo se to a zrovna před Vánoci

Kníkající papundeklový hajzlík se vrátil z díry pekelné. Tamagoči jsou zpátky a jako na potvoru zrovna před Vánoci, což by se mohlo něchutně prodražit.

Zmrtvýchvstání digitálního zvířátka, které musíte krmit, hýčkat, ošetřovat, opatrovat a mucínkovat, aby nezačalo ječet, pištět, prudit, strádat a nakonec digitálně pojít, zaznamenal web Gizmodo. To nejspíš zamrzí populárního konceptuálního baviče Jiřího X. Doležala.

Ten je totiž odborníkem nejen na THC, trollování, hackování, právo na přiměřenou obranu, chov psů, veverek a nehezkých husí, ale také jediným člověkem, který popsal život s Tamagočim z psychologického, sociologického a odvážně investigativního hlediska.

Tamagotchi-Connection-V5-Touch-Screen-Chimney-JD-811-

Tamagoči je tedy zpět a patrně se máme, aspoň podle jeho přátel, nač těšit. Bude to asi ještě horší než první vlna. Tentokrát se totiž zrůdička, která prožila svou slávu na sklonku minulého století, přesune také do obchodů s mobilními aplikacemi. Tím se její průnik do reality výtazně rozšíří a ke všem pípáním, které jsme nuceni poslouchat, přibude další.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s